Kurumsal

Hakkımızda

Sağlam Metal 1997’de Metalürji Yük. Müh. Hakan Koçak tarafından kuruldu ve 1998 yılında Almanya’nın köklü takım çelikleri üreticisi Dörrenberg Edelstahl ile iş ortaklığına gitti. 2005 yılında Gebze, 2016 yılında Balıkesir’deki Bronz ve Sert Bakır alaşımları fabrikalarını faaliyete soktu. Ekim 2017'de ülkemizin 649. Ar-Ge merkezi olmaya hak kazandı. 

 

Rakamlarla Sağlam Metal

32 Yıllık Tecrübe

2 Bronz ve Sert Bakır Alaşımları Üretim Tesisi

10.200 Metrekare Kapalı Alan

7 Hizmet Noktası

190 Çalışan Kadrosu

25 Metalürji ve Malzeme Mühendisi

4 Makine Mühendisi

1 Uzay Mühendisi

1 Malzeme Bilimi Mühendisi

Kıtada 34 Ülkeye İhracat

1 AR-GE Merkezi

 

Ürünlerimiz

1 - Özel Çelikler

Takım çelikleri ve paslanmaz çelikler gibi kalemleri kapsayan bu ürün yelpazemiz Dörrenberg Edelstahl tarafından üretilmekte, pazarlaması ve dağıtımı Sağlam Metal’in profesyonel kadroları tarafından yapılmaktadır.

2 - Bronz ve Sert Bakırlar 

Bu özel alaşımları ISO 9001 kalite sistemine uygun özel prosesler kullanarak lama, yuvarlak veya boru şeklinde üretebiliyoruz. Ayrıca müşterilerimizin taleplerine uygun döküm ve teknik spesifikasyonlarına göre talaşlı imalat yapabilmekteyiz.

 

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

Makine, kalıpçılık, imalat, havacılık, savunma, raylı sitemler, otomotiv, beyaz eşya, inşaat, demir-çelik sektörlerindeki müşterilerimize ihtiyaçlarına en uygun takım çelikleri, paslanmaz çelikler, bronzlar ve sert bakırları tedarik ediyor ve teknik destek veriyoruz.

Kurmuş olduğumuz BOLOKUR Teknik Yayıncılık şirketi ile uluslararası çapta referans statüsü kazanmış Tabellenbuch Metall gibi teknik eserleri Türkçe’ye çeviriyor ve yayınlıyoruz. 5 dilde yayınlanan MPT International dergisini de Türkçe olarak yayınlıyor ve abonelerimize ücretsiz gönderiyoruz. Kitaplarımız mühendislik fakültelerinde ders kitabı, işletmelerde referans eserler olarak kullanılmaktadır.  

Personelden kaynaklanan hataları azaltmak ve kalite-maliyet-güvenlik kıstasında doğru malzeme seçiminin nasıl yapılabileceğini göstermek için sektördeki firmalarda ve yüksek eğitim kurumlarında eğitici seminerler düzenlemekteyiz.

Üretim yaparken çevreyi korumaya da önem veriyoruz. Ürettiğimiz bakır alaşımlarının ve ithalatını yaptığımız tüm çeliklerin geri dönüşümünü sağlamak için ortağımız Dörrenberg Edelstahl ile BOLMET firmasını kurduk ve emisyonlarımızın en aza indirilmesini sağladık.

 

Her Adımda Kalite

Kaliteli ürünler sunabilmek için kalite standartlarına uyulması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle tüm üretim süreçlerimizde uluslararası kalite standartlarını uyguluyoruz. Sağlam Metal AS 9100 REV D, ISO 9001:2015, ISO 27001:2013, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO 10002:2014 sertifikalıdır.

 

 

  

 

 

©2021 - Sağlam Metal San. ve Tic. A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.
Lizbon Bilişim A.Ş.